Coraz więcej Przetwórców inwestuje w rozwój
Plastigo

Coraz więcej Przetwórców inwestuje w rozwój

Szkolenia z zakresu przetwórstwa tworzyw organizowane przez Plastigo od ostatnich kilku lat utrzymują stałe tempo wzrostu. Blisko 700 uczestników co roku to dowód na to, że zmienia się tendencja dotycząca inwestowania w rozwój pracowników.

Na polskim rynku brakuje wyspecjalizowanej kadry pracowników, co obserwujemy od dłuższego czasu także w branży PTS. W bardzo niedługim czasie nastąpiło przejście od rynku pracodawcy, który filtruje rynek pod kątem pozyskania najlepszych, do rynku pracownika ? świadomego swoich umiejętności i skupionego na własnym rozwoju. Kładzie się to cieniem na możliwości przetwórcze zakładów produkcyjnych, zwłaszcza w dotychczasowej sytuacji wzrastającej koniunktury. Kiedy ciężko o pozyskiwanie nowych rąk do pracy, niezwykle ważne jest inwestowanie w kadry oraz poszerzanie specjalizacji swoich prawników.

- Z naszego punktu widzenia przez ostatnie lata zmieniło się wiele. Projekt szkoleniowy Plastigo z każdym rokiem zyskiwał coraz większe zainteresowanie. Obecnie mamy ponad 30 dni szkoleniowych w roku, Klientów z całej Polski i bardzo dobrą opinię na rynku, do której doprowadziła nas z jednej strony dobra prognostyka dotycząca wymagań rynku,  z drugiej współpraca z cenionym w kraju ośrodkiem przetwórstwa polimerów Politechniki Częstochowskiej ? mówi Katarzyna Pichlak, Koordynator szkoleń Plastigo.

Na ten rok Plastigo zaplanowało 10 przekrojowych tematów z dziedziny przetwórstwa. Większość dotyczy podstawowych zagadnień, takich jak specyfika tworzyw, istota procesu wtryskiwania, forma wtryskowa, kontrola jakości wyrobów czy ustawianie parametrów procesu wtrysku. Znajdziemy także szkolenia szczegółowo omawiające bardziej zaawansowane zagadnienia, takie jak efektywne metody wtryskiwania, możliwości wykorzystania symulacji MoldFlow, a także rozszerzone szkolenie z ustawiania procesu oraz metod badania tworzyw i końcowych wyrobów.  Z nowości pojawia się natomiast temat dotyczący automatyzacji, którego celem nie jest nakłonienie do inwestowania w robotyzację produkcji, ale pokazanie kiedy ta wydaje się najbardziej opłacalna. W zakresie szkolenia pt. ?Wszystko o automatyzacji procesów produkcyjnych w branży PTS? znajdziemy omówienie korzyści wynikających z automatyzacji produkcji, przegląd najczęściej używanych manipulatorów, wady i zalety wykorzystywania manipulatorów oraz systemów wizyjnych nadzorujących i kontrolujących jakość, a także wstęp do centralnych systemów podawania surowca.

Więcej informacji o szkoleniach oraz rekrutacji: 608 284 489 lub szkolenia@plastigo.pl 
Program szkoleń Plastigo 2019 dostępny jest na www.plastigo.pl