W ofercie Plastigo znaleźć można urządzenia do suszenia i odwilżania tworzyw sztucznych. Dostępne są suszarki do tworzyw sztucznych, zestawy odwilżająco-podające i odwilżacze molekularne.

Oferowane przez Plastigo urządzenia peryferyjne ? w tym suszarki do tworzyw sztucznych - cechuje energooszczędność. Znacznym atutem tych produktów są także zbiorniki ze stali nierdzewnej. Dostępne modele wyposażone są w cyfrowy wyświetlacz i funkcję automatycznego startu oraz zatrzymania. Wszystkie te elementy sprawiają, że suszarki do tworzyw sztucznych gwarantują wysoką jakość działania i użytkowania.

 

Suszenie i odwilżanie tworzywa sztucznego


Plastigo oferuje szereg przydatnych rozwiązań takich jak:
  • suszarka standardowa, szufladowa i modułowa,
  • zestaw susząco-odwilżający,
  • zestaw susząco-podający,
  • zestaw susząco-odwilżająco-podający,
  • odwilżacz molekularny,
  • krystalizator PET,
  • suszarka na sprężone powietrze.

Suszarka standardowa
W ofercie Plastigo dostępne są dwa urządzenia ? model SHD-E i SHD-U-SL. Model SHD-E wyposażony jest w nowoczesny sterownik z programatorem czasu pracy na każdy dzień tygodnia, natomiast SHD-U-SL posiada sterowanie cyfrowe. W obu przypadkach istnieje możliwość zaprogramowania pracy urządzenia na 7 dni.

Suszarka szufladowa
Suszarki szufladowe z serii CD umożliwiają jednoczesne suszenie kilku albo kilkunastu tworzyw sztucznych. Stosuje się je w elektronice, galwanizacji, farmacji oraz przemyśle drukarskim.

Suszarka modułowa
Suszarka modułowa pełni funkcję centralnego układu odwilżania i osuszania jednocześnie jednego bądź wielu rodzajów tworzyw. Jest łatwa w użyciu oraz szybka w montażu. Suszarka modułowa to nowoczesne rozwiązanie wyposażone w najnowsze sterowniki, pneumatyczne zawory spustowe, zaawansowaną automatykę, czy siłowniki Belimo.

Zestaw susząco-odwilżający
Zestaw susząco-odwilżający jak sama nazwa wskazuje stanowi połączenie dwóch funkcji ? suszenia i odwilżania tworzywa. W standardowym wyposażeniu posiada obrotowe, nanoporowate sito ze strukturą plastra miodu, czy izolowany zbiornik suszący z centralnie umiejscowioną rurą nadmuchową. Z kolei chłodnica w sekcji odwilżacza wychładza sito molekularne po procesie regeneracji, zapewniając w ten sposób stały punkt rosy (-40°C).

Zestaw susząco-podający
Podobnie jak zestaw susząco-odwilżający ten również łączy w sobie dwie opcje ? tym razem jest to funkcja suszenia i podawania tworzywa. Urządzenie stanowi idealne rozwiązanie do małych hal, w których instalacja suszarki na maszynie jest niemożliwa.

Zestaw susząco-odwilżająco-podający
To urządzenie 3w1, łączy funkcję suszenia, odwilżania i podawania. Zestaw zawiera wiele przydatnych funkcji, m.in. zapewnia niski punkt rosy, czy gwarantuje szczelność oraz brak zalegania materiału w wężach transportowych.

Odwilżacz molekularny
Seria odwilżaczy SD-H przeznaczona jest do odwilżania tworzyw higroskopijnych PET, PBT, PMMA, ABS, PC i PA. W zależności od modelu odwilżacz może sprawdzić się w małej lub większej produkcji.

Krystalizator PET
Już podstawowa konfiguracja krystalizatora PET oferuje wiele przydatnych funkcji i możliwości. Na wyposażeniu znajduje się między innymi odpylacz cyklonowy, który potrafi w efektywny sposób zmniejszyć obciążenie filtra wydłużając jego żywotność.

Suszarka na sprężone powietrze
Suszarki z serii SCAD wykorzystywane są przy pracach z niewielkimi maszynami. Suszarki na sprężone powietrze będą również dobrym rozwiązaniem dla klientów szukających urządzenia do podsuszania tworzywa.