Oferowane przez Plastigo wtryskarki hydrauliczne to urządzenia renomowanego azjatyckiego producenta Borche, który prężnie działa na międzynarodowym rynku. Produkty tej marki eksportowane są do ponad 40 krajów między innymi do USA, Kanady, Australii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Grecji, czy Turcji. W Polsce Plastigo jest wyłącznym dystrybutorem maszyn tego producenta.

W ofercie Plastigo znaleźć można wtryskarki hydrauliczne z różnych serii, w tym z serii BS Economic, BS Plus i Plus2, BH2, BI, BU2 oraz BM. Dostępne są szybkobieżne i precyzyjne maszyny, jak i wtryskarki kolanowe z serwonapędem.

 

Wtryskarki hydrauliczne dostępne w Plastigo


W ofercie marki Plastigo znajdują się różne modele wtryskarek, są to maszyny o różnej sile zwarcia, gramaturze wtrysku czy wydajności.
 
  • wtryskarki hydrauliczne kolanowe,
  • wtryskarki dwupłytowe,
  • multikomponentowe wtryskarki hydrauliczne.

Dostępne wtryskarki z powodzeniem wykorzystać można m.in. w takich branżach jak budownictwo, przemysł motoryzacyjny, elektronika, produkcja opakowań oraz artykułów sanitarnych.

 

Poniżej krótka charakterystyka dostępnych wtryskarek:

 

Seria BS Economic

Wtryskarki z serii BS Economic to wtryskarki kolanowe z serwonapędem o sile zamykania od 80 do 1800 ton. Innowacyjne technologie, które zostały zastosowane w tej serii, sprawiają, że maszyny te cechuje precyzja i wysoki poziom efektywności. Modele wyposażone są też w system oszczędzania energii, w porównaniu z klasycznymi wtryskarkami można zaoszczędzić 20%-80% energii. To dobry wybór, jeśli mniejsze zużycie energii jest priorytetem.

 

Seria BS Plus

Maszyny hydrauliczne z serii BS Plus to wtryskarki kolanowe z serwonapędem o sile zamykania 80T-1800T. Dedykowane są do precyzyjnego i zaawansowanego przetwórstwa. Wśród ich zalet wymienić można wysoką wydajność, szybkie uplastycznienie i perfekcyjny efekt wybarwienia.

 

Seria BS Plus 2

W serii Plus 2 znajdują się wtryskarki kolanowe z serwonapędem o sile zamykania w przedziale 80T-650T. Podobnie jak w serii BS Plus tutaj również maszyny cechuje wysoka wydajność, szybkie uplastycznienie i efekt wybarwienia. W wersji Plus 2 zastosowano dodatkowy serwonapęd i pompę, dzięki czemu szybkość wtrysku jest jeszcze większa. Wtryskarki z tej serii idealnie sprawdzą się w produkcji cienkościennych detali.

 

Seria BH2

Borche BH2 to hydrauliczne wtryskarki kolanowe o sile zamykania od 130T do 500T. Seria szybkobieżnych i precyzyjnych maszyn dedykowana jest branży opakowaniowej, a dzięki zachowaniu czystości w strefie formy, również branży medycznej i elektronicznej.

 

Seria BI

Nowa seria wtryskarek hydraulicznych Bi o sile zamykania od 90T do 500T posiada, w porównaniu do serii BS, zwiększoną możliwość optymalnej konfiguracji wtryskarki pod względem mocy oraz wielkości jednostek wtryskowych. Zmodyfikowana budowa ramy i jednostki zamykającej zwiększa sztywność konstrukcji i poprawia stabilność pracy a zwiększony skok otwarcia i prześwit miedzy kolumnami pozwala na montaż form o większych gabarytach.

 

Seria BU2

Seria Borche BU2 to hydrauliczne wtryskarki dwupłytowe o sile zamykania od od 500T do 3300T, przeznaczone do produkcji wielkogabarytowych wyrobów. Z powodzeniem obsługują formy o dużej wysokości oraz te, które wymagają dłuższej drogi otwarcia. Zmodernizowana konstrukcja maszyny serii BU2 pozwala na dużo większy zakres konfiguracji układów zamykania i wtryskowego.

 

Seria BM

Seria BM to multikomponentowe wtryskarki hydrauliczne produkujące detale składające się z dwóch do aż pięciu komponentów. Szerokie możliwości tej serii umożliwiają dopasowanie maszyn do różnych potrzeb produkcyjnych. Wtryskarki Borche BM znajdują zastosowanie w takich branżach jak automotive, elektronika, produkcja opakowań oraz artykułów sanitarnych.