Inspirująca jesień w branży tworzyw

Inspirująca jesień w branży tworzyw

Jesień w branży tworzyw, jak co roku, będzie bardzo intensywna, ale z pewnością nie można opuścić takiego wydarzenia jak Konferencja Plastinvent. Plastinvent już dawno przestał być tylko konferencją o charakterze technicznym, prezentującym różnorodne, nowoczesne rozwiązania z zakresu szeroko rozumianego przetwórstwa materiałów polimerowych. Plastinvent stał się spotkaniem przedstawicieli branży tworzyw sztucznych, bardzo ważnym w całorocznym grafiku każdego kto w tematyce polimerów chciałby mieć coś do powiedzenia.

 

Jak zwykle w październiku ?z miłości do tworzyw?, portal Tworzywa.pl, firmy Synventive i Plastigo wraz z partnerem, firmą Autodesk, organizują kolejne, piąte z kolei spotkanie branży pod nazwą Plastinvent. W tym roku podobnie jak w poprzednim mecenatem objęła wydarzenie firma Azoty Tarnów.
?W zeszłym roku prawie 200 gości z 6 krajów wysłuchało i obejrzało blisko 30 prezentacji.? ? relacjonuje Jacek Szczerba, organizator wydarzenia i współwłaściciel portalu Tworzywa.pl. ?Ta przełomowa edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem i była dla nas swoistego rodzaju feedbackiem, że zmiany jakie proponujemy idą w dobrym kierunku.? ? wyjaśnia Pan Jacek. Konferencja harmonijnie łączy wartości merytoryczne, dyskusyjne oraz towarzyskie. Z roku na rok rozwija się, przekształca, zmienia swoje oblicze, aby najbardziej dopasować się do oczekiwań uczestników. Zmiana lokalizacji czy urozmaicenie tematyki prelekcji, to tylko przykłady z innowacji jakie Organizatorzy wprowadzają, aby spotkanie z roku na rok było coraz bardziej atrakcyjne dla Przetwórców. ?Z subiektywnego punktu widzenia organizatora poprzednia edycja była dla nas bardzo udana: frekwencja była wysoka, podobnie jak zainteresowanie prelekcjami.? ? podsumowuje Adam Szubert, Organizator z ramienia Plastigo. ?Co ważne dla nas ? entuzjastycznie przyjęty został blok debiutującego PlastigoAcademy, z przydatnymi zagadnieniami związanymi z miękkimi aspektami zarządzania firmą: przywództwem, komunikacją, współpracą, zarządzaniem czasem czy motywacją.? ? dodaje Adam Szubert. W tym roku, w ramach PlastigoAcademy blok prezentacji poprowadzi Pan Przemysław Postawa z Politechniki Częstochowskiej. Rozwinie on między innymi temat barwy i połysku w przetwórstwie polimerów i zaprezentuje tajemniczo brzmiący materiał ?Polymer Mix Show?. Gościem specjalnym będzie przedstawiciel Grupy Haitian, producenta wtryskarek, który przedstawi problematykę energooszczędności w kontekście sukcesu firmy.

Tegoroczna edycja Plastinvent zaplanowana jest na 6-7 października. Już po raz drugi spotykamy się w bogato wyposażonym Centrum Hotelowo-Kongresowym Ossa, które w zeszłym roku zaskoczyło uczestników wielkością obiektu i zakresem oferty. Jeśli spotkania w ramach Plastinvent-u nadal będą się tak intensywnie rozwijać, w przyszłości bardzo możliwe, że konferencja ta osiągnie rangę znaczącego punktu w europejskim kalendarzu wydarzeń branży tworzyw sztucznych.